OM: 030728/007

T kategória tájékoztató

AKTUÁLIS INDULÓ TANFOLYAMAINK

Időpontja: 2021. október

Jelentkezni az alábbi elérhetőségeken lehet:

+36/20-250-6820, vagy milan@veresp-gyor.edu.hu

Iskolánk 1993-ban szerzett önálló képzési jogot "T" kategóriás járművezető képzésre. Azon diákok, vagy leendő traktorosok jelentkezését várjuk, akiknek a jövőben a szakmájukhoz szinte nélkülözhetetlen a traktor jogosítvány.

Képzésünket a Nemzeti Közlekedési Hatóság felügyeli és vizsgáztatja a jelölteket.
Az oktatás első részében /56 órában/ elméleti képzés folyik, tantermi, vagy e-learning formában. Ide tartozik a KRESZ, a vezetési elmélet, a szerkezettani és üzemeltetési ismeretek, valamint a munkavédelem, tűzvédelem, és a szállítási, rakodási ismeretek. Az elméleti képzés vizsgával zárul, ahol két tesztet kell kitölteni. Ez a vizsga hasonló, mint a személygépkocsi vezetők vizsgája, annyi eltéréssel, hogy itt két teszt van. Az elméleti rész után a biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés tantárgy oktatása következik. 10 óra képzés után szintén vizsgával zárul ez a tantárgy. Fontos tudni, hogy ezt a vizsgát csak sikeres elméleti vizsga után lehet letenni. Végezetül a járművezetői gyakorlatokra kerül sor. Itt a kötelező óraszám 25 óra. Természetesen ez a vezetés is vizsgával zárul.

Kötelező óraszámok és teljesítendő menettávolságok a
közúti járművezető-képző tanfolyamokon

A "T" kategóriás vezetői engedéllyel lehet vezetni a mezőgazdasági vontatót 2 db nehéz pótkocsival, a lassú járművet 1 db nehéz pótkocsival, a kerti traktort és az állati erővel vont járművet.

A képzéshez szükséges tananyagot biztosítjuk elektronikus tananyag formájában.

A jelentkezés feltétele:

A tanfolyamot betöltött 15 év és 6 hónap után kezdheted el. (tizenöt és fél éves korban) Az elméleti vizsgát leghamarabb 3 hónap múlva teheted le, majd a gyakorlati vizsgádat a 16. életéved betöltését követően. Ebben az esetben a teljes képzés legalább fél évet vesz igénybe. Természetesen a 16. életévüket betöltött tanulók ennél lényegesen hamarabb juthatnak jogosítványhoz!

A tantermi órák látogatása a belsős (iskolánkban tanuló) diákoknak kötelező! Az oktatás az Iskola épületben a földszint 1. tanteremben lesz.

Jelenleg a Covid-19 világjárvány miatt a tantermi órákat nem tudjuk biztosítani!

Tanfolyam díjak:

• Mezőgazdasági szakmacsoportos diákjainknak (kedvezményes): 60.000 Ft
  • Külsős jelentkező, vagy más szakmacsoportos diákunknak: 180.000 Ft

A tanfolyam díjak a vizsgadíjakat, valamint az elsősegély tanfolyam díját nem tartalmazza!

Hatósági vizsgadíjak (Összesen: 20 700 Ft.):

• Közlekedési alapismeretek (elmélet): 4 600Ft
  • Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás (elmélet): 4 600 Ft
  • Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetési ismeretek (gyakorlat): 4 400 Ft
  • Rutin (gyakorlat): 3 500 Ft
  • Forgalmi (gyakorlat): 3 600 Ft

Elsősegély vizsga, amely a jogosítvány kiadásához szükséges:

• Közúti elsősegély tanfolyam és vizsga: 10.000 Ft + 8.400 Ft
    (Magyar Vöröskereszt szervezésében! A pontos díjakról érdeklődjön náluk.)

Jelentkezéshez szükséges okiratok:

• Személyi igazolvány
  • Lakcímkártya
  • Alapfokú iskolai bizonyítvány
  • Jogosítványok (amennyiben van ilyen)

Járművezetői tanfolyam tantárgyai:

Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek, biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés, közlekedési ismeretek, munkavédelem, tűzvédelem, szállítás, járművezetési elmélet és járművezetői gyakorlat.

Az elmélet e-learning tananyagon keresztül érhető el, melyet a tanuló a saját tempójában sajátíthat el, de legfeljebb 90 napig, valamint 60 óra ereéig. Ezt követően a tananyag eléréséért külön díjmegfizetés mellett van lehetőség. (3.600 Ft / 30 nap + 10 óra, valamint a 90 napon belül fel nem használt órái is rendelkezésére fognak állni.)

A gyakorlati oktatás tartalma:

A gyakorlati oktatás iskolánk traktoraival valósul meg.

Alapoktatás 300 perc, járműkezelési vizsga (rutin) 10 perc, városi vezetés 450 perc, országúti vezetés 250 perc, vezetés könnyű terepen (kavicsos, földes úton) 200 perc, vizsgára valófelkészülés 15 perc, forgalmi vizsga 25 perc.

Jelentkezését akkor tudjuk elfogadni, ha visszajuttatja a felnőttképzési szerződést iskolánkba, valamint az elméleti képzés díját befizeti.

A képzési díjat a következő bankszámlaszámra kell utalni, miután visszajuttatta hozzánk a jelentkezési lapját. Ha nem érkezik vissza a jelentkezési lap, a befizetett összeget vissza fogják utalni Önnek, mivel a gazdasági csoportunk csak a jelentkezési lapok alapján tudja beazonosítani a befizetéseket!

A tandíjat két részletben lehet fizetni, kizárólag utalásos formában. A 180.000 Ft (vagy belsős mezőgazdasági szakon tanuló diák esetében kedvezményesen a 60.000 Ft) első részletét (90.000 Ft, vagy 30.000 Ft) a tanfolyam megkezdése előtt be kell fizetni.

Az iskolánk Magyar Államkincstárnál vezetett bankszámlaszáma a következő:

A közlemény rovatba kérjük az alábbiakat feltűntetni:

Közlemény rovat: Győr, Vezetéknél Keresztnév T kategória tanfolyam díj

Pl.: Győr, Veres Péter „T kategória tanfolyam díj”

Minden további információt a 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet

a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól rendeletben megtalál:

Amennyiben kérdése merülne fel az oktatással kapcsolatban a: milan@veresp gyor.edu.hu címen, vagy a +36/20-250-6820 telefonszámon érdeklődhet.

Kiss Milán
Ügyintéző

+36/20-250-6820

Vida Zoltán