OM: 030728/007

Vezetői engedély

Iskolánkban T kategóriás járművezetői engedély megszerzéséhez tanfolyam indul.
A képzéshez szükséges tananyagot elektronikus biztosítjuk.

AKTUÁLIS INDULÓ TANFOLYAMAINK

Iskolánk 1993-ban szerzett önálló képzési jogot "T" kategóriás járművezető képzésre. Azon diákok, vagy leendő traktorosok jelentkezését várjuk, akiknek a jövőben a szakmájukhoz szinte nélkülözhetetlen a traktor jogosítvány.

Képzésünket a Nemzeti Közlekedési Hatóság felügyeli és vizsgáztatja a jelölteket.
Az oktatás első részében /48 órában/ elméleti képzés folyik, tantermi, vagy e-learning formában. Ide tartozik a KRESZ, a vezetési elmélet, a szerkezettani és üzemeltetési ismeretek, valamint a munkavédelem, tűzvédelem, és a szállítási, rakodási ismeretek. Az elméleti képzés vizsgával zárul, ahol két tesztet kell kitölteni. Ez a vizsga hasonló, mint a személygépkocsi vezetők vizsgája, annyi eltéréssel, hogy itt két teszt van. Az elméleti rész után a biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés tantárgy oktatása következik. 16 óra képzés után szintén vizsgával zárul ez a tantárgy. Fontos tudni, hogy ezt a vizsgát csak sikeres elméleti vizsga után lehet letenni.

Végezetül a járművezetői gyakorlatokra kerül sor. Itt a kötelező óraszám 25 óra. Természetesen ez a vezetés is vizsgával zárul.

A "T" kategóriás vezetői engedéllyel lehet vezetni a mezőgazdasági vontatót 2 db nehéz pótkocsival, a lassú járművet 1 db nehéz pótkocsival, a kerti traktort és az állati erővel vont járművet.

A tantermi órák látogatása a belsős (iskolánkban tanuló) diákoknak kötelező! Az oktatás az Iskola épületben a földszint 1. tanteremben lesz.

A tandíjat két részletben lehet fizetni, kizárólag utalásos formában. A 180.000 Ft (vagy belsős mezőgazdasági szakon tanuló diák esetében kedvezményesen a 60.000 Ft) első részletét (90.000 Ft, vagy 30.000 Ft) a tanfolyam megkezdése előtt be kell fizetni.

Az iskolánk Magyar Államkincstárnál vezetett bankszámlaszáma a következő:
10033001-00335766-00000000

Az utalásnál megjegyzésben kérjük, tüntesse fel a Nevét (diák esetén az osztályát is), valamint „Traktoros tanfolyam díja” szöveget.

Példa: Veres Péter 12/A Traktoros tanfolyam díja.

Amennyiben kérdése merülne fel az oktatással kapcsolatban a milan@veresp-gyor.sulinet.hu címen, vagy a +36/20-250-6820 telefonszámon érdeklődhet.

Jelentkezés feltételei:

A tanfolyamot betöltött 15 év és 6 hónap után kezdheted el. ( tizenöt és fél éves korban) Az elméleti vizsgát leghamarabb 3 hónap múlva teheted le, majd a gyakorlati vizsgádat a 16. életéved betöltését követően. Ebben az esetben a teljes képzés legalább fél évet vesz igénybe. Természetesen a 16. életévüket betöltött tanulók ennél lényegesen hamarabb juthatnak jogosítványhoz!

Tanfolyam díjak:

• Mezőgazdasági szakmacsoportos diákjainknak (kedvezményes): 60.000 Ft
  • Külsős jelentkező, vagy más szakmacsoportos diákunknak:  180.000 Ft

A tanfolyam díjak a vizsgadíjakat nem tartalmazzák. Azokat minden esetben a közlekedési hatóságnak kell befizetni.

Hatósági vizsgadíjak (Összesen: 20 700 Ft.):

• Közlekedési alapismeretek (elmélet): 4 600Ft
  • Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás (elmélet): 4 600 Ft
  • Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetési ismeretek (gyakorlat): 4 400 Ft
  • Rutin (gyakorlat): 3 500 Ft
  • Forgalmi (gyakorlat): 3 600 Ft

Orvosi alkalmassági vizsgálat és elsősegély tanfolyam:

• Orvosi alkalmassági vizsgálatra "T" kategória esetén nincs szükség
  • Elsősegély tanfolyamra abban az esetben van szükség, ha nincs semmilyen jogosítványa, és nem végzett még el elsősegély tanfolyamot
  • Elsősegély tanfolyam (4 óra elmélet, 4 óra gyakorlat)  7 900 Ft (Vöröskereszt szervezésében)

A jelentkezéshez szükséges okiratok:

• Személyi igazolvány
  • Lakcímkártya
  • Általános iskolai bizonyítvány (vagy magasabb képzettséget igazoló bizonyítvány)
  • Jogosítványok (amennyiben van ilyen)

Járművezetői tanfolyam tantárgyai:

Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek, biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés, közlekedési ismeretek, munkavédelem, tűzvédelem, szállítás, járművezetési elmélet és járművezetői gyakorlat.

Az elmélet e-learning tananyagon keresztül érhető el, melyet a tanuló a saját tempójában sajátíthat el, de legfeljebb a tananyag hozzáférése alatt. (Általában 3 hónapig és 60 óra tunulási idő)  Ezt követően a tananyag eléréséért külön díjmegfizetés mellett van lehetőség.

A gyakorlati oktatás tartalma:

A gyakorlati oktatás iskolánk traktoraival valósul meg.

Alapoktatás 300 perc, járműkezelési vizsga (rutin) 10 perc, városi vezetés 450 perc, országúti vezetés 250 perc, vezetés könnyű terepen (kavicsos, földes úton) 200 perc, vizsgára valófelkészülés 15 perc, forgalmi vizsga 25 perc.

Jelentkezését akkor tudjuk elfogadni, ha visszajuttatja a felnőttképzési szerződést iskolánkba, valamint az elméleti képzés díját befizeti.

Vida Zoltán
gépjármű iskolavezető