Színjátszó

Szakkörvezető tanár: Szásziné Fekete Mária

2011 szeptemberétől immár hivatalosan működik iskolánkban a színjátszó szakkör.

Célunk a foglalkozás indításával, hogy egy olyan közösségi teret biztosítsunk a diákoknak, ahol a szituációs és drámajátékok, a színházi jelenetek, stílusgyakorlatok során megismerjék saját képességeiket, készségeiket, társaikkal együttműködve megérthessék, s értelmezni tudják az őket körülvevő világot. E tevékenységnek a közös játék ad örömet, s az a felismerés, hogy csak együtt, csoportban tudnak szocializálódva egymásra figyelni. A szerepjátékok átéléséhez fontos verbális és nonverbális kommunikációs készséget gyakorolva, nem csak a „színpadon”, de az életben is könnyebben tájékozódnak azok a diákok, akik elsajátítják a gyors szerepváltás ismérveit. A szakköri programban szerepel nem csak klasszikus, hanem interaktív színházlátogatás is. Ennek keretében minden év szeptemberében megnézünk legalább egy előadást a soproni Civitas pinceszínházban, valamint a győri Nemzeti Színházban. Keressük a kapcsolatot kortárs színjátszó csoportokkal is, és fesztiválokon, versenyeken és tehetségkutató rendezvényeken is részt kívánunk venni. 2011 márciusában a győri Kisfaludy Napok rendezvényén színjátszó csoportunk első alkalommal szerepelt, és az előadást a zsűri dicsérő oklevéllel minősítette. A 2011-2012-es tanév során klasszikus és kortárs drámákat, színműveket dolgozunk fel, mint például Shakespeare: Rómeó és Júlia, Moliere: Tartuffe, Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde, Karinthy Frigyes, Örkény István, Szakonyi Károly és Nagy András műveit. Az együtt töltött idő családias hangulatban telik.

A szakköri foglalkozást minden héten csütörtök délután (14:10-15:10) tartjuk, helye a Veres Péter Szakközépiskola épülete az I/3. termében.

A szakkörbe való jelentkezés egész évben folyamatos, automatikusan szakköri tag lehet bárki. A foglalkozások nyíltak, továbbra is szeretettel várjuk az érdeklődő diákokat!

Taglétszámunk kb.15 fő, reméljük, hogy folyamatosan bővül.

A szakkörről képek ITT tekinthetők meg.

Örkény : Egypercesek..... megtekínthetők a galériában.